Niejednokrotnie potencjalny nabywca nieruchomości/działki, chcąc dotrzeć do właściciela działki oraz poznać warunki zakupu „upatrzonej” nieruchomości, tracił niepotrzebnie czas na poszukiwania jej właściciela, wykorzystując w tym celu różnego rodzaju źródła. Zdarzało się, że w czasie tych poszukiwań działka, którą był zainteresowany, została sprzedana innemu nabywcy.

Zobacz naszą nowoczesną Mapę Geoportal360

Aby uniknąć tego typu niespodzianek, autorzy portalu GEOPORTAL360.pl, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu przyszłych nabywców działek, umieścili na wskazanym portalu Interaktywną Mapę GEOPORTAL z numerami i granicami wszystkich działek ewidencyjnych w naszym kraju. Mapa dostępna jest pod adresem https://geoportal360.pl/map/.

Korzystanie z mapy jest bezpłatne i nie wymaga żadnej rejestracji.

Dodatkowo, dzięki współpracy z serwisem KsiegiWieczyste.pl możliwe jest znalezienie numeru księgi wieczystej danej działki, właśnie na podstawie jej numeru. To właśnie w księdze wieczystej znajdziemy dane właściciela działki oraz wszelkie informacje o jej ewentualnych obciążeniach.

Jak znaleźć interesującą nas działkę na interaktywnej mapie Polski?

Bezpośrednio po wejściu na stronę https://geoportal360.pl/map/ na ekranie komputera otworzy się mapa Polski.

Aby odnaleźć na niej interesującą nas działkę i odczytać jej numer ewidencyjny, a dokładnie mówiąc jej pełny identyfikator (adres administracyjny), należy wykonać następujące czynności:

1. Znajdź działkę w terenie

Znając położenie interesującej nas działki należy odszukać jej lokalizację na mapie. W tym celu należy powiększyć mapę w wybranym obszarze do momentu aż pojawią się na niej wyrysowane granice działek.

Aby to zrobić, wystarczy kliknąć myszką na danym obszarze i kółeczkiem przybliżyć mapę, można też użyć przycisku „+” położonego po lewej stronie ekranu bądź w przypadku korzystania z urządzenia dotykowego rozciągnąć ekran palcami.

Przykładowy widok działek wraz z ich granicami jest następujący:

Granice działek - Geoportal360.pl

2. Wybierz działkę i odczytaj jej numer – adres administracyjny

Po zlokalizowaniu działki na mapie, należy kliknąć w jej obszar – w efekcie na tle mapy pojawi się dodatkowe okienko ze szczegółowym opisem wskazanej działki. Przykład:

Mapa z numerami działek - przykład.

Jak po numerze działki odnaleźć numer księgi wieczystej?

Tuż pod numerem ewidencyjnym działki znajduje się napis ”Pokaż”.

Klikając w ten napis zostajemy przekierowani na stronę portalu internetowego https://ksiegiwieczyste.pl, umożliwiającego odszukanie numeru księgi wieczystej po:

  • adresie,
  • numerze działki,
  • numerze księgi wieczystej.

Wyszukiwanie działek za pomocą katalogu z podziałem administracyjnym

GEOPORTAL360.pl umożliwia również szybkie wyszukanie numeru działki za pomocą katalogu z podziałem administracyjnym. Katalog dostępny jest na stronie głównej: https://geoportal360.pl/:

Mapa z numerami działek - katalog z podziałem administracyjnym.

Dodatkowe funkcje mapy

Korzystając z dostępnych na ekranie portalu funkcji takich jak: „Warstwa mapy” czy „Pomiary powierzchni” możemy wskazaną działkę oglądać, dokonywać pomiarów odległości działki od innych punktów w terenie.

Wskazaną działkę możemy też wydrukować w celu np. odnalezienia granic działki w terenie.

Mapa z numerami działek - dodatkowe funkcje

Przeczytaj: Jak ustalić właściciela działki?

Foto: Materiały własne

Geoportal360.pl

Posted by Joanna